- Mācību darba organizācijas pamatforma ir mācību priekšmetu stunda. Mācību priekšmetu stundu sadalījumu nedēļas dienās atspoguļo Direktora apstiprināts mācību priekšmetu stundu saraksts. Ar Direktora apstiprināto mācību priekšmetu stundu sarakstu izglītojamie un pedagogi tiek iepazīstināti pirms katra semestra sākuma.
- Izglītojamo mācību slodzes nedēļā, mācību priekšmeta stundas ilgumu, mācību procesa norisi Vidusskolā nosaka Vispārējās izglītības likums, Nolikums, Vidusskolas „Mācību procesa organizēšanas kārtība” un citi Vidusskolas iekšējo kārtību regulējošie dokumenti.
- Mācību priekšmetu stundu saraksts:
- ietver pamatizglītības un vidējās izglītības mācību priekšmetus un mācību priekšmetu stundu plānā nosauktos mācību priekšmetus un klases audzinātāja stundu (klases stundu),
- ir pastāvīgs visu semestri, izmaiņas tajā var izdarīt tikai direktora vietnieks izglītības jomā,
- neietver fakultatīvās nodarbības, kas tiek organizētas, ievērojot brīvprātības principu.
- Izglītojamo papildizglītošanu (nodarbības ārpus pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmas) veic pēc mācību priekšmetu stundām, ja ir izglītojamo vecāku (aizbildņa) vai izglītojamo rakstisks iesniegums.
- Mācību nedēļas garumu un mācību priekšmetu stundas ilgumu nosaka Direktors, saskaņojot ar Vidusskolas padomi un Dibinātāju. Mācību nedēļas garums ir piecas darba dienas. Mācību stundas ilgums ir 40 minūtes.
- Izglītojamo uzvedību, kārtību un drošību ārpusklases, ārpusskolas, sporta, kultūras, masu un citos pasākumos reglamentē ar Direktora rīkojumu apstiprinātas instrukcijas. Ar tām izglītojamie tiek iepazīstināti pret parakstu 2x gadā un pirms katra pasākuma.
- Izglītojamo mācību sasniegumus vērtē Ministru kabineta noteiktā kārtībā. Katra semestra beigās izglītojamie saņem attiecīga parauga liecības.
- Dokumenta par vidējās izglītības apguvi izsniegšanas kārtību nosaka „Vispārējās izglītības likums”. Pārcelšanu uz nākamo klasi, otrgadību un pēcpārbaudījumu norisi regulē Ministru kabineta noteikumi.
- Pedagogiem ir tiesības izstrādāt mācību priekšmetu programmas atbilstoši mācību priekšmeta standartam un Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātajam mācību priekšmetu programmas paraugam. Izstrādātās mācību priekšmetu programmas izvērtē Vidusskolas mācību priekšmetu metodiskās komisijas, metodiskā padome un apstiprina Direktors.
- Metodiskās padomes un mācību priekšmetu metodisko komisiju darbību, tiesības un pienākumus regulē “Metodiskās padomes darbības kārtība” un „Metodisko komisiju darbības kārtība”. Vidusskolas metodisko komisiju un padomes darbu organizē un vada direktora vietnieks izglītības jomā.
- Metodiskās komisijas:
- izvērtē pedagogu izstrādātās mācību priekšmetu programmas un ierosina tās apstiprināt,
- apspriež pedagogu izstrādātos tematiskos plānus un saskaņo ar katrai klasei veicamo pārbaudes darbu – domrakstu, tematisko kontroldarbu, ieskaišu, referātu, zinātnisko darbu u.c. grafiku semestrim. Izglītojamo mājas mācību darba apjomu un ilgumu regulē Vidusskolas „Mājas darbu kārtība sākumskolā” un „Mājas darbu kārtība pamatskolā”,
- nodrošina starppriekšmetu saikni starp atsevišķiem mācību priekšmetiem un tēmām,
- analizē izglītojamo mācību darba un pedagogu darba rezultātus,
- risina jautājumus, kas ir saistīti ar mācību saturu, mācību līdzekļu pielietošanu, Vidusskolas informatīvo darbību,
- organizē olimpiādes, projektu nedēļas, pieredzes apmaiņu, savstarpēju mācību priekšmetu stundu vērošanu, analizē to rezultātus u.tml.
|